12V 10W LED Driver LED10-PDR - LED10-XX-PDR
12V Plug In LED Driver in black
  • Premium Quality Premium Quality
  • Satisfaction Guarantee Satisfaction Guarantee
  • Free Returns/Exchanges Free Returns/Exchanges
  • Free Professional Consultation Free Professional Consultation
SKU:
LED10-XX-PDR
Brand:
AQLIGHTING
Finish required
Are you a Trade Professional?
The LED10-PDR LED driver converts 120V power into something that your low voltage LED system can use. Rated output for this LED driver is 12V DC current and is capable of supplying up to 10w of power. Incredibly slim in design, the transformer is capable of being hidden out of sight, making it ideal for LED fixtures in confined spaces (such as under cabinet/display case lighting). This transformer features a plug-in connector, so half the wiring is already done for you. This switching power adapter is ETL and ready to save you money on your new LED lighting projects.
Brand Amax
Input Voltage 100-130AC 50/60Hz 0.15A
Output Voltage 12V DC
Wattage 10w Max
Listing ETL Listed (3109303)
Dimensions W:1.75" X H:2.75" X D:1.125"