120V RLM Matte Black Gooseneck Sign Light, Glossy White Interior, Sleek Modern Barn Light Fixture - OGN-TRY-RD12MMB-3-3LL23MB
120V RLM Matte Black Gooseneck Sign Light Main
  • Premium Quality Premium Quality
  • Satisfaction Guarantee Satisfaction Guarantee
  • Free Returns/Exchanges Free Returns/Exchanges
  • Free Professional Consultation Free Professional Consultation
Ventura RLM Matte Black Gooseneck Barn Light
SKU:
OGN-TRY-RD12MMB-3-3LL23MB
Brand:
TroyRLM
Are you a Trade Professional?
The Ventura RLM Gooseneck fixture offers a sleek and modern approach to efficient lighting solutions. This 120V sign light features a matte black exterior finish and a glossy white interior finish for a clean look and brilliant illumination. The 14" shade is mounted directly to the 23" large loop arm, and then the arm will be installed to the provided wall mount canopy for easy and clear installation. This fixture is perfect for upgrading your residential and commercial scenes like entrances, signs & pictures, and more.
  • Factory-Style Design
    Factory-Style Design
    Inspired by industrial lighting, the Ventura fixture features a deep 12" shade, perfect for directing light downward in a focused beam.
  • Large Loop Arm
    23" Large Loop Arm
    The graceful 23" large loop arm offers stability and durability while maintaining a sleek, modern aesthetic.
  • Matte Black Finish
    Matte Black Finish
  • Pre-Wired Installation
    Pre-Wired for Easy Installation
Lamp Mount Medium Base (Bulb not included)
Input 120V
Finish Matte Black (outside), Gloss White (interior)
Shade Size 12"
Arm Size 23" Large Loop Arm